Jak zabezpieczyć dzieci przed niekontrolowanym wyjściem za ogrodzenie przedszkola, placu zabaw basenu, itp.

Jak zabezpieczyć dzieci przed niekontrolowanym wyjściem za ogrodzenie przedszkola, placu zabaw basenu, itp.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa naszym podopiecznym w przedszkolach, szkołach jak i miejscach do zabaw jest najważniejsze. Aby je zapewnić należy zastosować odpowiednie ogrodzenia, systemy pełniące ochronną funkcję. Najbardziej zagrożone niebezpieczeństwem są przede wszystkim placówki zlokalizowane w centrach miast, przy ruchliwych ulicach czy na wsiach przy drogach “przelotowych”.

Niepokojącym w ostatnim czasie są przypadki samotnych wędrówek 3-5-letnich przedszkolaków poza teren przedszkola. Takie sytuacje zdarzały się nawet w tych naprawdę dobrze zabezpieczonych i przyjaznych placówkach. Przyczyny ucieczek dzieci są różne, czasami to niedomknięcie furtki przez rodziców lub krótka nieuwaga, np. gdy wychowawca na chwilę odwrócił wzrok. Takie sytuację są dla nas nauczką na przyszłość i impulsem do zastosowania lepszych zabezpieczeń.

Jednym z ważniejszych elementów w systemie zabezpieczeń placówek są furtki i drzwi wejściowe. Zamykanie furtki prowadzącej na teren placówki oświatowej to podstawa zachowania bezpieczeństwa zwłaszcza gdy jest do niej dostęp bezpośrednio z placu zabaw. Pracownicy, rodzice i goście placówki powinni być o tym poinformowani i wyczuleni na zamykanie furtek. Niestety zdarzają się przypadki, że ktoś zapomni zamknąć za sobą bramki. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie samozamykających się zawiasów i zamków do bram i furtek.

Rozwiązanie opracowane przez australijskiego producenta D&D Technologies spełnia wszystkie warunki, oczekiwania w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony palcówek. Oferta D&D Technologies dedykowana placówkom oświatowym zawiera wysokiej jakości zamki i zawiasy samozamykające się, wyprodukowane z najtrwalszych polimerów konstrukcyjnych, elementów nierdzewnych. Ich zaletą jest: łatwa i szybka instalacja, regulacja w pionie i poziomie, nawet po zamontowaniu, odporność na ekstremalne temperatury niskiego i wysokiego zakresu, łatwa regulacja siły samo-zamykania zawiasów, większość produktów objęta jest dożywotnią gwarancją.

Innowacyjnym produktem wchodzącym na polski rynek jest rygiel samo-zatrzaskowy MagnaLatch® do furtek z umiejscowionym mechanizmem do odblokowania zamka poza zasięgiem rąk dzieci. Rygiel występuje w czterech wersjach. Z wyższym i niższym mechanizmem do otwierania oraz z wbudowanym Alarmem oraz bez. Alarm informuje krótkim sygnałem, że bramka została otwarta oraz długim o wysokiej częstotliwości o niezamknięciu furtki, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa wokół przedszkoli, szkół, basenów czy placów zabaw. MagnaLatch® ALERT oferuje podwójne elektroniczne ostrzeżenia: jasne, migające światła LED oraz alarmy dźwiękowe. Dzięki temu jesteśmy poinformowani na odległość czy nasza furtka, brama jest zamknięta. Kolejną zaletą rygla jest umiejscowienie mechanizmu odblokowującego zamek na wysokości poza zasięgiem dzieci.

MagnaLatch® ALERT to najlepszy zamek bezpieczeństwa i idealne urządzenie ostrzegające, gdy nie możesz się odwrócić na sekundę. D&D sprzedało miliony tych nagradzanych MagnaLatch na całym świecie. Głównym zastosowanie w Australii i Kanadzie jest zabezpieczenie dzieci przed niepożądanym wejściem na basen przy domu. Pełnym zabezpieczeniem przed zostawieniem otwartej furtki jest zamocowanie zawiasów samo-zamykających się z prostą regulacją siły zamykania. Ze względu na montaż zawiasów od wewnątrz zaleca się dokręcenie dodatkowej zaślepki, która zapobiega wspinaniu się dzieci po zawiasie. Dzięki zaślepce noga ześlizguje się z zawiasu i dziecko nie może przeskoczyć przez wysoką furtkę.

Produkty D&D Technologies dostępne są również w Polsce dzięki firmie Linkstal, która jest wyłącznym dystrybutorem na Europę Wschodnią.