System Ebolt – nowatorskie i skuteczne mocowanie do elewacji ocieplonych styropianem

Montaż przedmiotów do elewacji styropianowych często związany jest z licznymi ograniczeniami i trudnościami, które wydłużają cały proces. Dzięki systemowi Ebolt tego typu problemy odejdą w zapomnienie, a wszelkie prace związane z mocowaniem staną się znacznie łatwiejsze.

Ebolt to nowatorskie, opatentowane rozwiązanie służące do sprawnego mocowania na styropianie lub wełnie przedmiotów z niewielkimi otworami montażowymi do elewacji ocieplonych styropianem. Zastosowana technologia z jednej strony zapewnia bezproblemowe utrzymanie różnych elementów takich jak lampy, kamery, a z drugiej sprawia, że ich montażem może zająć się każdy.

Do jakich zadań przyda się system Ebolt?

Ebolt okaże się przydatny zwłaszcza podczas mocowania do elewacji przedmiotów z otworami montażowymi o niewielkiej średnicy – fi 4 lub fi 5. Standardowe spirale do styropianu w takiej sytuacji często zawodzą. Nie gwarantują odpowiedniego osadzenia w podłożu, przez co bardzo łatwo można je wyrwać. Zdarza się, że ulegają także rozerwaniu z powodu ciężaru zamontowanego urządzenia. Również klasyczne kołki rozporowe nie spełniają egzaminu. Wymagają one bowiem rozwiercenia większych otworów w samym urządzeniu, co może doprowadzić do jego uszkodzenia.

Odpowiedzią na tego typu problemy jest system Ebolt, który składa się ze specjalnego kołka rozporowego, służącego do montażu bezpośrednio w murze (przez styropian). Umożliwia on łatwe dokręcenie każdej śruby, nawet tej o niewielkiej średnicy. W efekcie, mocowanie jest wytrzymałe i w pełni bezpieczne dla zakładanych przedmiotów. Wszystko to sprawia, że system Ebolt doskonale nadaje się do montażu w elewacji ocieplanych termoizolacją wielu elementów, między innymi takich jak:

  • kamery,
  • alarmy,
  • tablice informacyjne,
  • lampy oświetleniowe,
  • kasetony reklamowe,
  • szyny do rolet zewnętrznych.

Ebolt to doskonały wybór do elewacji położonej na dowolnym podłożu – głównie w cegle dziurawce i pustakach. Daje on gwarancję bezpieczeństwa i prostoty mocowania.